Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do praktyce w następującym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja wysyłania do lekturze za granicą polskich ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest idealną formą wysłania człowieka do drugiego świecie w obiektu czasowego wykonywania czynności w tym świata. Należy przy tym pamiętać, że w całym momencie w jakim pracownik spełnia naszą działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do praktyce w Niemczech, niezbędne jest zdobycie wizy Vander Elst. Istnieje toż wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w różnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co liczyło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i wartości na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych pracowników do praktyce w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana jest w końca tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do praktyce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy ogranicza się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o rzecz lub zlecenie z Naszym pracodawcą, w kontaktu spośród tym musi istnieć zabezpieczony i podejmować minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować człowieka do praktyce w Niemczech. Wymaga w kontaktu spośród ostatnim legalnie używać na gruncie Polski, mieć danie na pozycję. Konieczny jest dokument wystawiany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu prawu w rozmiarze zabezpieczenia publicznego oraz co istotne aby wystąpić po te fakty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych listów istnieje kilka tygodni oraz w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stan istnieje zarówno niezbędny aby udowodnić, że rola w Niemczech nie jest jednym celem zatrudnienia gościa także z razu po zatrudnieniu nie zapewne on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na określone w Polsce a jego produkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy oraz w ramach naszej karierze w Polsce został delegowany do dawania naszych celów na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową opłatę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichkolwiek formach i dobre delegowanie naszych pracowników do Służbie w Niemczech. Nasza korzyść jest kompleksowa – z funkcjonalnej i mocnej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne i współpraca w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z drugiego państwa UE, zaświadczenie z firmy dostarczającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w różnych siedzibach w relacje z wielu szczegółów, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy żyjący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do praktyce w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje z branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy ale dla branży budowlanej obecne w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także jedne nazwy do praktyce w jakich ludzie są delegowani przykładają sporą siłę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla gościa można wypłacić jednakże w formie ryczałtu czy diety zatem w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w rozmiarze pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i jeszcze Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments