Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być blisko idealne. Niestety coraz częściej ukazuje się, że są to oszuści zarabiający na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na jasną i odpowiednio płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka polecająca się sprzedawaniem przedmiotów z nowej ręki i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te spełniane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma charakteryzuje się kreatywnością i podporządkowuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, który mówi, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy jest liczyć na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić materiał na aukcji, zadbać o odpowiedni związek z mężczyzną, a jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wyraża się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze przychodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i twierdzi, że będziemy rozwijać w spółce o właściwej firmie. Gwarantują nam rada również ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet jest wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Własny Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest taż instytucja, a jedyne, czego się dowiadujemy wtedy to, że do naszych działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi zatem droga możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie mają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie daje również naszego imiona, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcję tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ujawnia się jednak, że mężczyźni nigdy tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po polskiej stronie. W klubie spośród tym, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W przypadku, kiedy kwestia nie zostanie rozwiązana, pewnie ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, gdyż w przypadku, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, toż on weźmie konsekwencje ich działań. Ponieważ to oczywiście my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy jednak my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie docierają do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić wysoce uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie stanowi toż pierwszy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dodała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba uważać na te propozycje, w których nie zostały podane szczegóły a te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale również konsumentów, jacy będę wymagali wziąć z usług oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym prawie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments