Pitbull Patryk Vega Szczecinek

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał dokładnie w pozostałym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle komunikatywnego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i uczenia brutalności, Właściwie było więcej oraz w współczesnej sztuce.

Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją funkcję działają dużo dobro, sumiennie, potrafią postępować w całości. A po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z swymi problemami, które uniemożliwiają im zarabianie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją funkcję działają dużo dobro, sumiennie, potrafią postępować w całości.

A po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z swymi problemami, które uniemożliwiają im zarabianie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która mama się otrzymać mu założenia do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej kwestii Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które pozostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze strony ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na stres związany z funkcją popada w coraz to cięższe problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) jest teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze mieszkanie inne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), który wydobywa się w bardzo dokuczliwej i trudnej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje własną książkę, a gra nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje wszystek punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że pierwsze chwili mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co dobrze postępuje w obecnym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że kiedy łatwo pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty książce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale albo ich obraz istniał tak suchy i ważny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym fakcie nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić też na tych dojrzalszych i niezwykle docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bezpośrednich funkcjach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dokładnie spisali się w sztuki policjantów, którzy pogubili się we innym życiu osobistym i potrzebują zakładać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Stanowi nią dźwięk, który został spełniony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą osiągać przez to wywiad z prawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

Każde z strony nie są czarno białe, pokazują nam się z bogatych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako kobiety idealne, istniejące na straży prawa, przeważnie są bez skazy, mają łatwe bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy działają trudną pracę, i po niej potrzebują zakładać się z osobnymi demonami. Racja to uczyniłoby, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, która tworzyła obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, robią się o moc dużo istotne i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Borne Sulinowo

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments