Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Tychowo

Zachodniopomorskie

Człowiek rozwija się i umiera. Pogrzeby godzą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a oraz z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności powiązanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym stanowić dane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Moryń

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu twarze powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument konieczny do spełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon zaszedłem w sukcesie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może natomiast osiągnąć taki list od lekarza sądowego, który badał zwłoki w urzędzie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w ruchu trzech dni od chwili śmierci zmarłego. Następnie powinna wyjść z wnioskiem o wystawienie aktu zgonu. Niezbędne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Fakt ten uprawnia do zdobycia zasiłku pogrzebowego natomiast jest potrzebny do załatwiania kwestii powiązanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Moryń

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, określany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesie kremacji. wybór obrządku religijnego w którym posiada przejść się pogrzeb lub innego charakteru pogrzebu ( w sukcesie pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług związanych z agencją pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez mistrza ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W sukcesie pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w sprawie organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki podejmuje się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na terytorium ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi umówić się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który zakończy ją w specjalny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a dodatkowo opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o środowisku, w którym przejdzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprezy to koszt około 300 zł.

Pogrzeb ograniczam się więc z mnóstwem form i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na bogactwo w takiej rzeczy mogą brać na wsparcie innych członków rodziny, a dodatkowo państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po osiągnięciu poprzez nią listu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie wymaga być wartościowy i nawet przy ograniczonych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Dużo informacji
Dużo wiadomości o organizacji imprezy pogrzebowych na stronie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Moryń

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments