Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Stepnica

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn wkraczających w termin dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on problemem nastolatków, natomiast w moc przypadkach bynajmniej nie znika samoistnie, a z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Szczecinek

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z nieprawidłowej pielęgnacji. Przedstawia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, iż w ostatni system można jedynie pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak zatem dobrze dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele pań do mycia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty bynajmniej nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go także nasilić. Co będzie więc korzystniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne materiały do mycia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w czasu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, żeby w toniku nie spotykał się alkohol, dlatego prawdopodobnie on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne szczególnie w sukcesie cer mieszanych i ciężkich. Jeśli skóra jest dodatkowo wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Chociaż w sukcesie aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, a ponadto roznieść stan zapalny na wszelką twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto również przemyśleć wybranie się na zabieg z zastosowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które przechodzi w naszej możliwości firma Nanili Professional. Efekty tego typu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy potrafią żyć zawsze stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osobie na zajęcie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale już na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie dużo to zaopatrzyć się w kosmetyk z filtrem UV i aplikować go codziennie przed wyruszeniem z domu.

Źródło artykułu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Szczecinek

0 0 votes
Daj ocenę