Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Kasy fiskalne Mieszkowice

Zachodniopomorskie

Poznajemy najnowsze innowacji w mało, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W działanie weszło wiele zmian dotyczących podatków, lecz więcej w zasięgu prawa pracy, czy prowadzenia kampanie gospodarczej, wiedzy i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Resko

Nowości w założeniu w 2019 roku
Nieodpłatna porada prawna dostępna szerzej

faktoria
faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z usługi prawnej w tryb nieodpłatny może zyskać wszystka osoba, której nie występować na taką usługę. Jedynym warunkiem uzyskania darmowej usług będzie złożenie odpowiedniego oświadczenia. Taka opcję to znacznie korzystna relację nie wyłącznie dla obywateli, lecz również dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie ostatnie dodatkowe źródło dochodów.

Nowości w uchwale o SN

Wraz z różnym rokiem dostała w mieszkanie również nowelizacja w uchwale o Sądzie Najwyższym. To wykonanie postanowienia Trybunału Sprawiedliwości i Unii Europejskiej. Daje ona sędziom SN i NSA powrót do sprawowania urzędu po 65. roku bycia, którzy wyszli w stan spoczynku.

Nowości w KRS

Podpisana przez Prezydenta została również ustawa o KRS, która daje ważne zmiany. Zmiany też mają wchodzić w tamtym dniu po pracy ich w Serwisie Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Nowości w zasięgu alimentów

11 stycznia 2019 roku dostała w mieszkanie również ustawa, które zabezpiecza i skraca proces ścigania alimenciarzy, którzy zalegają z łożeniem środków na indywidualne dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszelkich poradzie dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy pracami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi duże sankcje stawiane na pracodawców oraz za nielegalne zatrudnianie osób zajmującymi z ceną alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od jakiegoś okresu przyzwyczaiło już obywateli, że wszystkie zmiany dotyczące kas fiskalnych sprzedawane są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak jedno istniałoby w tym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, które posiadały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły jeszcze w utrzymanie.

Niższe limity podatkowe, jednak ważniejsze kary

Niestety w 2019 roku będzie silna szybko stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie też można mniej odliczyć. Założone są i bardzo wyższe niż dotychczas kary za wydania i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony stanie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo pomocne zmiany czekają przedsiębiorców, którzy w bezpośrednich firmach wykorzystują nie tylko swoje dzieci, lecz jednocześnie żony. Wynagrodzenie dla członków rodziny będzie mogło stanowić uznawane jako koszty uzyskania przychodu. Bardzo łatwiej będzie zdać stawkę podatkową. Nowe przepisy zaszły w działanie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w interesie

W tym roku poprawiłyby się również bardzo zasady działające rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie wyłącznie po wykazaniu, że pojazd zużywany jest ale w projektach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie dzieło będzie trudne. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi mieszają się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Resko

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments